Σήμερα θέλουμε να σας πούμε λίγο για μια ενδιαφέρουσα τεχνική "Kinusaig". Αυτό είναι ουσιαστικά ένα συνονθύλευμα χωρίς βελόνα, μωσαϊκό ύφασμα. Μια τέτοια ομορφιά δημιουργείται από κομμάτια ιστού και βάσης (κυρίως αφρό).
Η ουσία αυτής της τεχνικής: Μεταφέρετε την εικόνα στη βάση (για παράδειγμα, χρησιμοποιώντας ένα χαρτί αντιγραφής), τότε το μαχαίρι χαρτιού (συνηθισμένο μαχαίρι ή ψαλίδι) κάνει περικοπές κατά μήκος του περιγράμματος. Στη συνέχεια, συμπληρώστε πώς γεμίζετε το ύφασμα σε αυτές τις περικοπές. Με αυτή την τεχνική μπορείτε να δημιουργήσετε πίνακες, διακοσμούν κιβώτια, εσωτερικά αντικείμενα. Αυτή η μέθοδος δεν είναι τόσο διπλωμένη στην ανάπτυξη, όπως φαίνεται με την πρώτη ματιά. Θα αναρωτηθεί τόσο τους ενήλικες όσο και τα παιδιά.
#ένας
# 2.
# 3.
#four
#πέντε
# 6.
# 7.
#οκτώ
#εννέα
# 10
#έντεκα
# 12
# 13
#δεκατέσσερα
#δεκαπέντε
#δεκαέξι
# 17.
#δεκαοχτώ
#δεκαεννέα
#είκοσι
# 21.
# 22.
# 23.