Παίρνουμε ένα βρώμικο σίδερο.
Τι χρειάζεσαι : τραπεζαρία 9 τοις εκατό ξίδι, σόδα, πετσέτα και κομμάτι ιστού HB
Έτσι, το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνουμε είναι να πάρουμε το σίδερο και να ρίχνουμε 100-150 ml πίνακα ξύδι στη δεξαμενή νερού. Μετά από αυτό, πρέπει να ενεργοποιήσετε τη συσκευή στη μέση θερμοκρασία και να το δώσετε κάποιο χρόνο για να θεραπευτεί. Εν τω μεταξύ, θέτουμε το σιδερώστρα και το βάζουμε προετοιμασμένο εκ των προτέρων ύφασμα. Όταν ο σίδηρος θερμαίνεται, αρχίζουμε να σιδερούμε το τεμάχιο εργασίας, συνεχώς χρησιμοποιώντας τη λειτουργία ροής ατμού. Η διαδικασία συνεχίζεται μέχρις ότου το οξύ παραμείνει στις δεξαμενές νερού.
Ρίχνουμε ξύδι και άρδευση.
Σημείωση : Κατά τη διάρκεια μιας τέτοιας έκδοσης καθαρισμού, θα αρχίσουν να αρχίζουν να αρχίζουν να αρχίζουν τα ίχνη καθαρισμού με τη μορφή καφέ, κίτρινα και ακόμη και γκρίζα σημεία. Δεν πρέπει να φοβηθείτε, όλα πρέπει να είναι. Από το σίδερο βγαίνει και οι ασβεστολιθικές καταθέσεις.
Για να καθαρίσετε πλήρως το σίδερο, είναι απαραίτητο να πραγματοποιήσετε μια άλλη λειτουργία. Πρέπει να καθαρίσετε τη σόλωση του σιδήρου. Να μην είναι τόσο δύσκολο. Για να το κάνετε αυτό, θα πρέπει να καθίσετε στην υγρή πετσέτα σιδερώματος. Ένα υγρό ύφασμα στοιβάζεται πάνω του, διπλωμένο σε δύο (ή περισσότερα) κάμψη. Στην κορυφή του υφάσματος, χύνεται δύο κουταλιές σόδα τροφής.
Εγώ μυρίζω σόδα.
Το μόνο που παραμένει τώρα να κάνει είναι να θερμανθεί ξανά ο σίδηρος στη μεσαία θερμοκρασία, το βάζετε στη σόδα και τα φέρτε αρκετές φορές στο ύφασμα. Ήδη μετά από αρκετές ζήλιες κινήσεις με πιέζοντας, θα γίνει αισθητό πώς παραμένουν τα ίχνη της Nagara στο ύφασμα. Μετά από αυτό, πρέπει να κάνετε το σίδερο δροσερό, αφαιρέστε τη σόδα με τη σόλα με τη βοήθεια ενός καθαρού υφάσματος και να στεγνώσει.
Θα καθαριστεί.