Για το ράψιμο αυτών των χαριτωμένων πλασμάτων, χρησιμοποίησα αισθητή, fleece (συγνώμη εκ των προτέρων, αν ήμουν λάθος στον τίτλο) και το συνηθισμένο βαμβακερό ύφασμα. Οι παραλλαγές σε αυτό το θέμα έχουν οριστεί, μπορείτε να δημιουργήσετε ένα κουτάβι σε οποιοδήποτε θέμα, από το υλικό που πρέπει να κάνετε ή που είναι διαθέσιμο. Μπορείτε επίσης να διακοσμήσετε οτιδήποτε.
Σε όλες τις περιπτώσεις, όπου τα πέταλα είναι κατασκευασμένα από βαμβακερό ύφασμα, αρχικά το επεξεργάστηκα με ένα διάλυμα PVA και νερού σε αναλογία 1: 1. Ένα διάλυμα τοποθετήθηκε σε ένα κομμάτι ύφασμα με μια μεγάλη φούντα, στη συνέχεια ξηράνθηκε. Είναι απαραίτητο για το ύφασμα να διατηρεί τη μορφή και το κύριο πράγμα δεν είναι κορεσμένο. Γενικά, προχωρήστε.
Το πρώτο μου εμφανίστηκε ξωτικό, ηλίανθος, θα ξεκινήσω μαζί της.
Μεγάλα πέταλα και παπούτσια - κίτρινο τσόχα, μικρά πέταλα - βαμβακερό ύφασμα, το οποίο πρώτα "άμυλο" χρησιμοποιώντας ένα διάλυμα PVA και νερού σε αναλογία 1: 1,
Το κεφάλι - το βαμβάκι του σωματικού χρώματος, αν δεν υπάρχει τέτοιο, τότε μπορείτε να φορέσετε λευκό πανί με καφέ, τα μαλλιά είναι τα συνηθισμένα κλωστές, υγρανώνονται στο βραστό καταρρέουν και στριμμένα στο μολύβι με την επακόλουθη ξήρανση, το πρόσωπο με ακρυλικό Χρώματα, ένα παστέλ.
Μοτίβο για το κουτάβι. Όλα τα μεγέθη είναι υπό όρους, μπορείτε να κάνετε τον τρόπο που θέλετε.
Τα πέταλα χρειάζονται 6 πράγματα. Κάθε πέταλο από τον αισθητήρα κομμένα ένα νήμα αντίθεσης χρώματος.
Κόβουμε τα μικρά πέταλα από το "άρτια" βαμβάκι, για την ευκολία μιας στάγδην κόλλας στερεάται σε ένα μεγάλο πέταλο, στη συνέχεια να ράψουν τα συνηθισμένα ράμματα.
Για τη βάση του κύκλου με διάμετρο 15 cm, αναβοσβήσαμε κατά μήκος της άκρης των ραφών, στη συνέχεια σφίγγοντας ένα μικρό νήμα, γεμίζοντας την προκύπτουσα "μπάλα", σφίγγοντας το άκρο του σπειρώματος και στερεώνεται.
Πρώτον, η ζεστή κόλλα είναι σταθερή (μπορείτε επίσης να ράψετε) σε ένα κύκλο τρία πέταλα, στη συνέχεια τρία άλλα στα διαστήματα.
Κάνω το κεφάλι ακριβώς όπως η βάση: αναβοσβήνω τον κύκλο στην άκρη, γεμίστε, τραβήξτε το νήμα.
Για να γνωρίζετε ποιο μέγεθος θα πρέπει να είναι το καπάκι ή το καπάκι, πρέπει να μετρήσετε τον κύκλο του κεφαλιού. Είναι πιο εύκολο να το κάνετε με ένα μέτρο, αλλά αν δεν είναι διαθέσιμο, μπορείτε να κάνετε τακτική νήμα.
Για το καπάκι, κόβω το τρίγωνο ή το κώνο τα πλάτη και τα ύψη που χρειάζεστε ...
Για σβήνει, δύο λωρίδες υφάσματος με τη μορφή τρίγωνο ραμμένα. Πριν τα μετατρέψουν, κάνω μια μικρή τομή, οπότε δεν θα τραβήξει το ύφασμα. Όλα είναι όμορφα σιδέρωμα σιδήρου.
Ράψα να σπρώξω τον κώνο, έπειτα Ύψος ραφή δύο άκρων μαζί.
Για τα παπούτσια, κόψτε πρώτα τα αισθητά μοτίβα χωρίς σημεία στη ραφή, στη συνέχεια ράψτε το κάτω μέρος και τελευταίο - η γλώσσα.
Τα πόδια είναι δύο κομμάτια σπάγγων, τα οποία καθορίζουν πρώτα την καυτή κόλλα στο παπούτσι και στη συνέχεια στη βάση του κουτάβι. Το τελευταίο στερεώνει το κεφάλι όλη την ίδια ζεστή κόλλα, στη συνέχεια τα μαλλιά από το νήμα, τοποθετούνται στο καπάκι και διακοσμούν κατά τη διακριτική ευχέρεια. Ρύζι με ακρυλικά χρώματα προσώπου. Το Pupa είναι έτοιμο.
Και τώρα κολοκύθα Elf. Η αρχή είναι η ίδια με την πρώτη περίπτωση, προσθέτω μόνο μερικές διαφορές. Βάση - Κολοκύθα, καπάκι και βαμβακερό κεφάλι υφάσματος, FETRA αναχωρήσεις.
Κύκλος με διάμετρο 25-30 cm που αναβοσβήνει γύρω από την άκρη. Συμπληρώστε και καθυστερείτε το νήμα.
Σπείρωμα από σφαίρα κούνημα λινάτσας σε έξι τμήματα, οπότε η κολοκύθα επιτυγχάνεται. Κάθε φορά που φέρνω τη βελόνα στο κέντρο και τεντώστε το νήμα λίγο.
Συλλέξτε όλα μαζί.
ΑΓΓΕΛΟΣ ΘΗΚΗΣ. Την προστατεύτηκε από το τρίχωμα δύο χρωμάτων - κόκκινο και λευκό. Sheed με ένα αντίθετο νήμα. Μαλλιά από μαλλί για πιλήματα.
Μια πτέρυγα διακοσμημένη με μια καρδιά.
Τα σημεία από τον 5ο έως το 10ο παραμένουν τα ίδια. Στην περίπτωση ενός άγγελου, χρειάζεστε φτερά, τα έχω με τη μορφή καρδιάς. Έκοψε δύο μέρη από το fleece, πέρασε (αφήνοντας ένα μικρό κενό) με ένα αντίθετο νήμα, γεμίζει λίγο συνέντευξη και τελείωσε το κόψιμο. Φτερά που ραμμένα στο πίσω μέρος και διακοσμούν το τόξο.
Ο Άγγελος έχει μια λαβή - είναι και πάλι ένας κύκλος με διάμετρο 3 cm, σχεδιάζω ράμματα γύρω από την άκρη, σύρετε ένα μικρό νήμα και γεμίζω. Μανίκια - δύο μέρη του μοτίβου ραφή και βάζοντας την άκρη τους.
Για τη λαβή, χρειάζομαι δύο τμήματα του νήματος. Στο ένα άκρο, δένω τον κόμπο, γεμίζοντας το στη μέση μεταξύ του singryprute, καθυστερεί τελικά το νήμα και το στερεώνεται. Το άλλο άκρο του σπάγγου στο πάνω μέρος του μανικιού και το ράψτε. Οι λαβές και το κεφάλι στη συνέχεια στερεώνονται στο μοσχάρι με ζεστή κόλλα.
Τώρα το πιο δύσκολο πράγμα, αλλά γενικά, όπως για ποιον. Υποβάμαι σε μια βελόνα για γέμισμα (με πολυάριθμες πείξεις κάνοντας) μαλλί κατευθείαν στο κεφάλι χρησιμοποιώντας μια βελόνα για felting. Μπορείτε απλά να ράψετε αυτό το μαλλί, αλλά πρέπει να πάτε καλά, μικρά ράμματα, έτσι ώστε αυτό το πολύ μαλλί να μην βγει αργότερα.
Επόμενο άμυλο ζυθοποιίας. Σε μια πολύ μικρή ποσότητα νερού (περίπου ένα τέταρτο ενός γυαλιού), ένα κουταλάκι του γλυκού άμυλο, φέρτε σε βρασμό. Το άμυλο γίνεται παχύ, στην ίδια λύση I Warch Napkins πλεκτά με βελονάκι.
Μαλλί που κουνάω σε ξεχωριστά κλώνους και κάθε εναλλάξ να διασκεδάζουν την φούντα αμύλου, μετακινώντας το λίγο, έτσι ώστε να ήταν στρογγυλό και άνεμος στις σπρέι. Αφήστε μια μέρα για ξήρανση.
Την επόμενη μέρα αφαιρώ τα σουβλάκια.
Λίγα λόγια για το πρόσωπο. Πρώτα απ 'όλα, θα πρέπει να επιλέξετε ποια μάτια και στόμα θα είναι, υπάρχουν πολλές επιλογές για την κατάρτιση τους. Εφαρμόζω όλο το μολύβι, και μόνο τότε ακρυλικά χρώματα. Όταν τραβάω το πρόσωπο του κουταβιού, φροντίστε να ακολουθήσετε, έτσι ώστε η φούντα να μην ήταν βρεγμένη, αλλιώς όλα μπορούν να χαλάσουν. Εδώ είστε ένα παράδειγμα, αυτή τη φορά βιασύνη και δεν ήταν πολύ προσεκτικός, το αποτέλεσμα είναι ένα διαζύγιο. Αλλά δεν πρέπει να απελπιστείτε εάν τα διαζύγια δεν είναι ισχυρά, μπορούν να διορθωθούν χρησιμοποιώντας παστέλ. Το ανοιχτό καφέ παστέλ έδωσα σαν το βάθος της έκφρασης και έκρυψε τις ελλείψεις. Blush - επίσης παστέλ.
Μπορείτε να κάνετε ένα τέτοιο ξωτικό με βελανίδια και φύλλα βελανιδιάς. Εμπιστοποιητές από το "Άμυλο", το οποίο έγραψα στην αρχή της ανάρτησης. Ξέχασα να γράψω για τη συλλογή μιας τέτοιας κούκλας, αυτό το μικρό διαφορετικό. Στο mainstream, πρώτα fucked 6 κίτρινα πέταλα (όπως το ηλιοτρόπιο Elf), στη συνέχεια 5 φύλλα βελανιδιάς. Όταν πήρε 6, κολλήθηκαν λίγο, υπήρχαν πολλά από αυτά. Πέντε κομμάτια ακριβώς δεξιά.
Επεξεργασμένο PVA και ύφασμα νερού Απολύτως όχι αναρροή και τα δάχτυλα μπορούν να δοθούν στα φύλλα με ένα λικνισμένο σχήμα.
Συγγραφέας της Master Class: Kotova Lyudmyla.
Μια πηγή