Όταν μελέτησα την τεχνική ενός κοσμηματοπωλεία στο τέλος έλαβε ένα δίπλωμα.
Η ζωή διέταξε έτσι ώστε να μην χρειαζόμουν για μεγάλο χρονικό διάστημα στο κοσμήματα NIVA, αλλά τις δεξιότητες και την επιθυμία να οδηγήσουμε κάτι και να ενοχλεί αριστερά.
Κάπως συναντήθηκα για το νέο έτος στα χέρια μου το σχοινί του κορδονιού της γιούτας, την στρέφομαι στα χέρια μου, ελαστικά, στροφές και στριμμένα σε δαχτυλίδια υπάκουοι. Απλά ο ίδιος αναρωτιέστε ότι η ιδιοκτησία είναι ένα σχοινί γιούτας. Έτσι είναι πλαστικό και ελαστικό (σχεδόν σαν σάρωση), αυτή τη χαρά να συνεργαστούμε με αυτό. Αποδέχεται γρήγορα και αποθηκεύει τη φόρμα.
Και έπρεπε να κάνω κάτι "αναζήτηση".
Υλικά:
- Γιούτα καλώδιο,
- ψαλίδια,
- τσιμπιδακι ΦΡΥΔΙΩΝ,
- Τύπος κόλλας "Τιτάν" (διαφανές),
- φύλλο χαρτιού σε ένα κλουβί,
- Φύλλο αρχείου,
- Scotch.
Ας προσπαθήσουμε να αρχίσουμε να κάνουμε ένα τέτοιο φτερό.
Αποτελείται από δύο τύπους στοιχείων - βρόχους και μπούκλες. Θα χρειαστούμε για το έργο του καλωδίου της Γιούτας, η κόλλα "Titan" ή "Ekon" (είναι διαφανή και μη τοξικά είναι καλά παχιά και αόρατα κατά την ξήρανση, η οποία δεν χαλάσει την τελική εργασία). Φύλλο αρχείου ή πλαστική σακούλα
Σε χαρτί, σχεδιάστε ένα περίγραμμα της ιδέας. Εικόνα στο αρχείο.
Πλέουμε τον τόπο όπου θα διορθώσουμε το στοιχείο.
Το αρχικό στοιχείο είναι αυτό το τμήμα με μπούκλες, θα συνδεθούμε με τα ακόλουθα στοιχεία.
Κάνουμε έναν τέτοιο βρόχο και το στερεώνεται στο κύριο σχοινί. Απώλεια με χώρο κόλλας κάτω από το στοιχείο.
Το επόμενο στοιχείο είναι καμπύλη. Είναι συνδεδεμένο με το βρόχο. Είναι επιθυμητό πιο ακριβές και σφιχτά προσαρμόζεται τα αντικείμενα μεταξύ τους.
Έτσι θα δώσω το σχοινί την απαραίτητη μορφή.
Αυτό είναι το μέρος για τη λεπτομέρεια και θα πρέπει να αποδείξει το φτερό μας.
Μετά την ολοκλήρωση της εργασίας. Το βάζουμε κάτω από το πάτημα (βιβλίο) έτσι ώστε όλα τα στοιχεία να βρίσκονται στο ίδιο επίπεδο. Περιμένουμε ώρες έξι που η κόλλα προσπαθεί τελικά (σκληρυνθεί). Στη συνέχεια χρησιμοποιούμε το μαχαίρι χαρτιού και αφαιρέστε προσεκτικά από το φύλλο αρχείου. Στη συνέχεια, απαλλαγείτε προσεκτικά τους κόμβους κόλλας, δώστε στο προϊόν μια τακτοποιημένη εμφάνιση. Όλα, η εργασία είναι έτοιμη!
Εάν μάθετε πώς να κάνετε βρόχους και μπούκλες, και ακόμη και να τα συνδέσετε πιο ακρίβεια ο ένας στον άλλο, τότε θα πάει! Και αυτά τα χαρακτηριστικά μπορούν επίσης να εφαρμοστούν - διακοσμούν με στρας ή χάντρες. Σας εύχομαι όλη τη δημιουργική καλή τύχη !!!
Και μερικά έργα.
Μια πηγή